برنج هاشمی

برنج هاشمی چیست

برنج هاشمی یکی از مرغوبترترین برنج های خوش پخت ایرانی است. علت نام گذاری این محصول به این نام، کشاورزی است که برای اولین آن را در ایران کشت کرد. نام آن کشاورز یوسف هاشمی بود

یوسف هاشمی در سال ۱۳۶۴ اولین بار این برنج را کشت کرد و در اوایل سال های ۱۳۷۰ به تولید انبوه رساند. ایشان کشاورزی متولد ۱۳۲۴ از استان گیلان است و در روستای چاپارخانه در اطراف خُمام رشت سکونت می کند.

مقاومت برنج هاشمی

در برابر آفت ها

این محصول جز برنج های ایرانی است که در برابر آفت های مختلف برنج مقاوم است. برنج هایی مانند برنج حسن سرایی ( که البته تقریبا دیگر کشت نمی شود ) جز برنج هایی بود که در طول دوران داشت، مقدار سم زیادی نیاز داشت. در حالی که این محصول، به دلیل داشتن ساقه های باریک، خود مانع حضور کرم ساقه خوار درون خود می شود. همین مساله کافی است تا کشاورز از سم کمتری برای دفع آفت استفاده نماید.

کرم ساقه خوار، کرمی است که در ساقه ی برنج زندگی می کند و در ساقه های درشت تر باشد تغذیه ی بیشتری می کند که باعث آسیب بیشتر به گیاه می شود. ساقه باریک این محصول سبب می شود که کرم ساقه خوار نتواند به راحتی در آن ساکن شود بنابراین سم کمتری نیاز دارد.

فروش برنج هاشمی عمده درجه یک

قیمت برنج هاشمی

از آنجا که این برنج جزو برنج های اعلا و کم محصول است، قیمت بالاتری نسبت به دیگر برنج ها خواهد داشت. البته حوش پختی و بو و مزه ی بینظیر این محصول جبران قیمت بالای آن را می کند.

عوامل مختلفی می تواند بر قیمت برنج هاشمی عمده فروشی تاثیر گذار باشد

مانند:

فروش برنج یکدست کندوج

یکدستی برنج

شلیزارهای کندوج

محل کاشت برنج

میزان رسیدگی کشاورز

بذر برنج

نوع بذر استفاده شده

فروش عمده برنج هاشمی درجه 1

شکل ظاهری

برنج هاشمی جزو برنج های قدبلند به حساب می آید. یعنی ساقه و خوشه آن بلندتر از برنج های دیگر است (به غیر از برنج بینام، امراللهی، عنبربو). وقتی که خوشه آن را در کنار برنج های خوب دیگر قرار می دهید، متوجه می شوید که طول بیشتری دارد.  تعداد شلتوک هایی که در طول خوشه قرار گرفته اند باعث می شوند که قد برنج بیشتر شود.

قد برنج

دانه‌ های این نوع برنج بطور معمول بصورت کشیده و نسبت به سایر گونه ها چاق تر هستند.

رنگ

رنگ دانه های این برنج سفید و مایل به کرم است

پخت

این برنج در پخت از عطر مناسب و ری (قد) بالا برخوردار است

انواع برنج هاشمی

این محصول دو نوع کلی دارد: هاشمی سرد و هاشمی گرم. برنج هاشمی سرد، یک هفته تا ده روز دیرتر از نوع گرم تر آن می رسد و ساقه باریک تری نسبت به نوع گرم دارد.

این محصول در بازار برنج به اسم های گوناگون به فروش میرسد و همین مسئله باعث گمراهی مشتریان می شود. اینکه بر فرض مثال گفته میشود برنج طارم هاشمی به این منظور میباشد که طارم و هاشمی باهم مخلوط شده است.

نکته مهم در انواع آن به منطقه کشت شده آن است که مرغوبیت آن را مشخص میکند. برنج های هاشمی شمال علی الخصوص مازندران و گیلان از لحاظ کیفی بسیار مناسب هستند.